Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Powiecie Grodzkim Szczecin

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Szczecinie przypomina o spoczywającym na właścicielach i zarządcach obowiązku usuwania nadmiaru śniegu i lodu z dachów obiektów budowlanych.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Szczecinie

przypomina

o spoczywającym na właścicielach i zarządcach obowiązku usuwania nadmiaru śniegu i lodu z dachów obiektów budowlanych.

Zgodnie z art. 61 pkt 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.), w razie wystąpienia czynników, które mogą mieć wpływ na uszkodzenie obiektu budowlanego lub bezpośrednie zagrożenie takim uszkodzeniem, mogącym spowodować zagrożenie życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska, właściciele i zarządcy zobowiązani są do zapewnienia bezpiecznego użytkowania obiektu budowlanego.
W szczególności do obowiązków właścicieli i zarządców należy dbałość o należyty stan techniczny budynku, w tym niedopuszczanie do przeciążenia konstrukcji budynku poprzez m.in. kontrolę grubości pokrywy śnieżnej zalegającej na dachu oraz zapewnienie bezpiecznego usunięcia nadmiaru śniegu z dachu (także sopli, nawisów lodowych i śniegowych, mogących zagrozić bezpieczeństwu osób znajdujących sie bezpośrednio przy budynku) – zgodnie ze wskazaniami osoby wykonującej przeglądy okresowe, o której mowa w art. 62 ustawy Prawo budowlane.
W związku z powyższym, w okresie występowania niekorzystnych warunków atmosferycznych spowodowanych intensywnymi opadami śniegu, w celu uniknięcia zagrożeń, jakie mogą być konsekwencją zalegającego na dachach obiektów budowlanych śniegu, zwracam się do wszystkich zobowiązanych o bezzwłoczne spełnienie obowiązków wynikających z ww. przepisów.

 

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego
w Szczecinie
Lucyna Wolińska

 

                                                                                              Szczecin, 30 listopada 2012r.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Maria Sadowska 06-12-2010 16:02
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 06-12-2010
Ostatnia aktualizacja: Maria Sadowska 16-01-2013 09:20