Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Powiecie Grodzkim Szczecin

komunikat PINB w Szczecinie w sprawie zmiany zasad przyjmowania klientów inspektoratu w czasie stanu epidemii

Szanowni Państwo!

W związku z rozprzestrzenianiem się w Polsce wirusa COVID-19, w trosce o zdrowie Państwa oraz pracowników Inspektoratu, począwszy 

OD DNIA 31 STYCZNIA 2022 ROKU DO ODWOŁANIA WSTRZYMANA JEST MOŻLIWOŚĆ OSOBISTEGO ZAŁATWIANIA SPRAW W POWIATOWYM INSPEKTORACIE NADZORU BUDOWLANEGO W POWIECIE GRODZKIM SZCZECIN!

Dokumenty można składać do urny zlokalizowanej w przedsionku, przy drzwiach wejściowych do Inspektoratu.

Zachęcam do korzystania z korespondencji elektronicznej i tradycyjnej.

Cały szereg usług można załatwić drogą elektroniczną przez ePUAP

 ( adres: /PINBSzczecin/ESP)

Sprawy będzie można wyjaśniać również telefonicznie pod numerem:

Inspektorzy: 91 4245152, 91 4245153, 91 4245154, 91 4245155

Kierownicy:  91 4245151

Sekretariat: 91 4245578

Przed planowaną wizytą zachęcamy do zapoznania się z zasadami przyjęć w siedzibie PINB w Szczecinie.

Nowe zasady przyjęć w Inspektoracie

 1. Wizyty interesantów umawiamy telefonicznie na konkretny dzień i godzinę. Podczas rozmowy prosimy o podanie celu wizyty i informacji niezbędnych w sprawie (numeru sprawy) oraz numeru telefonu kontaktowego. 
 2. Na umówione spotkanie zapraszamy Państwa osobiście, nie wcześniej niż 5 minut przed wyznaczoną godziną. Umówionym osobom nie mogą towarzyszyć inne osoby, w tym pełnomocnicy czy członkowie rodziny. W przypadku osób chorych, z niepełnosprawnościami, niesamodzielnych, itp. na spotkanie zamiast strony powinien zapisać się wyłącznie pełnomocnik.
 3. Czas trwania spotkania uzgadniamy podczas rozmowy telefonicznej, lecz wynosi on maksymalnie 1 godzinę. W przypadku spóźnienia pracownik przyjmujący interesanta może spotkanie skrócić lub przełożyć na inny dzień.
 4. Prosimy o zakrywanie ust i nosa maseczką podczas całej wizyty w inspektoracie. Osoby, które się nie zastosują do naszej prośby, nie zostaną wpuszczone do budynku.
 5. Po wejściu do budynku prosimy Państwa o zgłoszenie pracownikowi ochrony celu swojej wizyty, z kim są Państwo umówieni i na którą godzinę oraz zdezynfekowanie rąk płynem odkażającym znajdującym się na stoliku w holu .
 6. Prosimy o zabranie ze sobą na spotkanie własnego długopisu.

WAŻNE!

 • osób nieumówionych nie przyjmujemy,
 • decyzję o przyjęciu klienta podejmuje pracownik, który poprowadzi spotkanie,
 • przyjmujemy interesantów wyłącznie w celu udostępnienia akt sprawy; wyjaśnienia dotyczące prowadzonych spraw będą udzielane jedynie telefonicznie, pisemnie lub przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej,
 • umożliwiamy wizytę w Urzędzie tylko osobom zdrowym, bez jakichkolwiek objawów choroby,
 • nie przyjmiemy na spotkanie w inspektoracie osób, które przebywają na co dzień z innymi osobami podlegającymi kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych, bądź w dniach poprzedzających wizytę w Urzędzie miały kontakt z osobą zarażoną wirusem SARS-CoV-2 – w takim przypadku prosimy wyłącznie o kontakt telefoniczny.

Podstawy prawne:

•           ustawa z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2019 r. poz. 1239, z późn. zm.),

•           ustawa z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. poz. 374, z późn. zm.),

•           rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz. U. poz. 491, z późn. zm.),

•           rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 878, z późn. zm.).

 

O wszelkich zmianach będziemy informować za pośrednictwem strony internetowej.

 Dziękuję za wyrozumiałość.

 

Andrzej Loch
Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego
w Powiecie Grodzkim Szczecin

 

Załączniki do pobrania

Pobierz Rozpakuj
Pobierz spakowane pliki Rozpakuj pliki i pobierz

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Maria Sadowska 28-01-2022 15:04
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 28-01-2022
Ostatnia aktualizacja: - 28-01-2022 15:04